falownik hypontech main photo

Falownik Hypontech – opinia eksperta

Firma Hypontech wyróżnia się na rynku dzięki wciąż rozwijającemu się portfolio falowników PV stringowych, magazynów energii, a także rozwiązaniom zarządzania energią. Ich produkty są przetestowane w środowiskach na całym świecie. Sprzedawane dzisiaj w ponad 50 krajach na 6 kontynentach. Falowniki Hypontech zaprojektowane zostały na podstawie najnowszych podzespołów elektronicznych renomowanych producentów, takich jak Fujitsu czy Texas Instruments, co dało możliwość nie tylko uproszczenia budowy i zmniejszenie masy urządzenia, ale przede wszystkim wpłynęło na wysoką niezawodność.

falownik hypontech opinie

 

Zalety inwerterów Hypontech:

 • Najnowocześniejsze podzespoły i oprogramowanie
 • Wysoka jakość – podstawowa gwarancja 12 lat
 • Stopień ochrony IP65 umożliwiający pracę na zewnątrz i w niesprzyjających warunkach pogodowych
 • Zgodność techniczna z VDE-AR-E 2100-712
 • Możliwość rozszerzenia falownika o funkcjonalność SMART ENERGY w celu optymalizacji autokonsumpcji
 • Maksymalna sprawność: 98,6%
 • Szeroki zakres napięć zasilania po stronie DC
 • Dwa niezależne wejścia MPPT po dwa łańcuchy na każde wejście
 • Dopuszczalne krótkotrwałe przeciążanie aż do 50% po stronie DC
 • Zakres temperatur otoczenia: od -25 do 60°C
 • Bardzo cicha praca – chłodzenie pasywne
 • Falownik wyposażony jest w zabezpieczenie przeciwko pracy wyspowej oraz ochronę przed odwróconą polaryzacją
 • Czytelny wyświetlacz LCD, możliwość zdalnej konfiguracji pracy oraz zdalnego zgłaszania usterek i zdalny serwis
 • Niska masa oraz poręczne wymiary pozwalają na szybki montaż falownika przez jedną osobę, za co szczególnie cenią je instalatorzy
Falownik Hypontech
Sprawdź falowniki firmy Hypontech w naszym sklepie – promocje na produkty!

Falownik Hypontech – opinie:

„Badania Evolive Technologies pokazały, że falownik Hypontech zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się na rynku falowników stringowych. W tym zakresie dane katalogowe nie zawsze przekładają się na rzeczywistą sprawność produkcji falowników. Hypontech pod tym względem otwiera czołówkę falowników w naszym rankingu.
Z niecierpliwością oczekujemy wersji HYBRYDOWEJ w Polsce.” – Krzysztof Tokarski, wiceprezes ds. technicznych.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej lub podzielić się swoją opinią odnośnie falownika Hypontech? Skontaktuj się z nami!

wallbox stacja ładowania

Masz samochód elektryczny? Czy musisz mieć ładowarkę?

Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi zagrożeń jakie wiążą się z ociepleniem klimatu i zanieczyszczeniem środowiska. Segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę, ograniczamy jedzenie mięsa i… kupujemy elektryczny lub hybrydowy samochód. Samochody zasilane energią elektryczną mają tę przewagę nad tradycyjnymi, że są ciche, nisko awaryjne, nie emitują spalin oraz w połączeniu z odnawialnym źródłem energii np. fotowoltaiką redukuje się koszty ich ładowania praktycznie do zera. Wymagają jednak częstego ładowania. Coraz częściej spotykamy stacje ładowania pojazdów elektrycznych, nie tylko na stacjach paliw ale również przy galeriach i centrach handlowych.

Rodzaje samochodów z napędem elektrycznym?

Samochody z napędem elektrycznym możemy podzielić na cztery rodzaje.

HEV (z ang. Hybrid Electric Vehicle) tzw. pełna hybryda charakteryzuje się tym, że może odzyskiwać energię podczas pracy silnika, a także hamowania. Odzyskaną energię pojazd magazynuje w bateriach. Pojazd korzysta z energii elektrycznej podczas jazdy przy niewielkich prędkościach, np. w mieście.

mHEV (z ang. Mild Hybrid Electric Vehicle) zwana też miękką hybrydą, która obniża spalanie w niewielkim stopniu. Podstawową funkcją jest wspomaganie przez silnik elektryczny silnika spalinowego podczas jazdy przy małych prędkościach. Pełni rolę zamiennika dla alternatora i rozrusznika, które wykorzystywane są w samochodach spalinowych.

PHEV (z ang. Plug-in Hybrid Electric Vehicle), czyli auta z silnikiem spalinowym i elektrycznym. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się do jeżdżenia w mieście, ponieważ zasięg jazdy tylko na prądzie mieści się w zakresie od 50 km do 90 km w zależności od modelu pojazdu. Nie musimy martwić się czy zabraknie energii elektrycznej i samochód zatrzyma się, w zapasie zawsze mamy silnik spalinowy.

Ostatni wariant to samochody w pełni elektryczne BEV (z ang. Battery Electric Vehicle). Przy tym rozwiązaniu korzystamy tylko z akumulatorów, które możemy naładować na stacjach szybkiego ładowania lub w domu za pomocą ładowarki, np. Wallbox. W zależności od modelu samochody BEV mają zasięg od 200 km do 700 km na jednym ładowaniu.

Jakie mamy rodzaje ładowarek?

Niezależnie od metody, którą chcemy ładować nasz pojazd, jeżeli wybierzemy sposób oparty na prądzie zmiennym, dodatkowe ograniczenie nakłada na nas OBC (z ang. On Board Charger). Wyróżniamy 4 metody ładowania samochodów elektrycznych.

Pierwszym typem ładowarek są przenośne kable, które wpinamy do gniazda siłowego. Jest to rozwiązanie którego nie polecamy, gdyż ładowarki tego typu nie posiadają żadnych zabezpieczeń, które w przypadku awarii mogłyby uchronić nasz pojazd przed zwarciem elektrycznym i w konsekwencji pożarem.

Druga metoda ładowania różni się od pierwszej dodatkowymi zabezpieczeniami na kablu, znacznie zwiększa to bezpieczeństwo.

Trzecia metoda są to już przydomowe stacje do ładowania Wallbox. Podobnie jak dwie poprzednie metody ładuje nasz samochód prądem zmiennym do 22 kW.

Czwartą metodą, z której możemy skorzystać to stacje szybkiego ładowania, oferują szybkie i bezpieczne ładowanie samochodu prądem stałym, omijając przy tym zabezpieczenie OBC, zasilając bezpośrednio akumulator samochodu. Kupno takiej ładowarki na użytek prywatny wiąże się z dużymi kosztami. Ładowarki DC spotykane są najczęściej na stacjach benzynowych i innych miejscach użyteczności publicznej, przeznaczonych do szybkiego ładowania pojazdów.

Najbezpieczniejszym i uzasadnionym ekonomicznie rozwiązaniem wydaje się więc ładowarka domowa Wallbox. Zamontowana na ścianie garażu lub wolnostojącym podeście, oferuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Warto zaznaczyć, że koszt takiej ładowarki jest przy dzisiejszych cenach paliw równoważny cenie kilkunastu tankowań do pełna samochodów z silnikiem spalinowym.

Ładowarki hiszpańskiej firmy Wallbox

Ładowarki firmy Wallbox wyróżniają się na tle innych tego typu urządzeń  na rynku. W ofercie są zarówno ładowarki do użytku domowego jak i urządzenia mogące obsłużyć np. pracowników firmy. Domowa ładowarka Wallbox posiada następujące zalety:

 • Dostosowanie do dostępnej mocy chwilowej instalacji elektrycznej domu, dzięki funkcji Power Boost
 • Funkcję Power Sharing, czyli dzielenie dostępnej mocy pomiędzy wszystkie pojazdy korzystające z ładowarek w tym samym momencie w obrębie danego panelu
 • Ładowarka posiada szereg certyfikatów i funkcji bezpieczeństwa
 • Komunikacja między ładowarką a pojazdem za pomocą aplikacji
 • Regulacja mocy i momentu ładowania– oznacza to, że możemy ustawić godzinę, o której zacznie się ładowanie i tym samym skorzystać z niższej ceny prądu w nocy
 • Zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem.

W ofercie Wallbox są również urządzenia dedykowane przedsiębiorcom. Właściciel może udzielić dostępu do stacji ładowania za pomocą kart RFID lub przy pomocy kodu QR, który jest zsynchronizowany z dedykowaną aplikacją umożliwiającą płatność.

ładowarka do samochodu elektrycznego wallbox
Rys. 1. Stacja ładowania Pulsar Plus | 22kW | 3F firmy Wallbox.

Czy potrzebujemy domowej ładowarki do samochodu elektrycznego? 

Jeśli cenimy wygodę i bezpieczeństwo – tak. Wallbox daje wiele możliwości zastosowań przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i jest naszym pierwszym wyborem. W ofercie posiadamy również kompleksową usługę dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznej także w opcji z magazynem energii. Takie rozwiązanie skutecznie obniża rachunki za prąd i staje się TURBO EKOLOGICZNE. Ciekawostką są pojazdy V2G (z ang. Vehicle to Grid), które mogą pełnić funkcję magazynu energii. 

Kiedy potrzebujemy w krótkim czasie naładować nasz pojazd wtedy warto skorzystać ze stacji szybkiego ładowania. Przy codziennym użytkowaniu samochodu elektrycznego wygodniejsze będzie posiadanie domowej ładowarki Wallbox. Dzięki temu, pojazd zostanie naładowany w wybranym przez nas momencie gdy koszt energii elektrycznej jest najniższy czyli w nocy. Optymalnie prądem z własnej  instalacji fotowoltaicznej.