Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła są jednymi z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. To znakomita ekonomiczna alternatywa dla ogrzewania budynków węglem, gazem czy prądem.

Pompy ciepła do swojego działania wykorzystują odnawialne źródła energii jak: wody gruntowe, ziemia i powietrze. Dostarczamy rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Postaw na komfort życia. Zapraszamy do kontaktu!

Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z dolnego źródła ciepła (gruntu, powietrza, itd.) za pomocą czynnika roboczego. Następnie czynnik zamieniany jest w parę w parowniku i kierowany jest do sprężarki, gdzie następuje podniesienie temperatury. Wówczas ciepło z czynnika roboczego jest odbierane w skraplaczu i kierowane do obiegu w instalacji budynku. Po odebraniu ciepła z czynnika roboczego wraca on do postaci ciekłej i jest kierowany do dolnego źródła ciepła, a cykl się zamyka.

pompa ciepŁa schemat

źródło zdjęcia: https://ecieplo.pl/pompy-ciepla/zasada-dzialania-pompy-ciepla-abc/

Jaką pompę ciepła wybrać?

Monoblok

Jest to pompa ciepła przeznaczona do montażu na zewnątrz budynku, a do wnętrza budynku kierowana jest instalacja hydrauliczna. Taka pompa nie wymaga wygospodarowania miejsca wewnątrz budynku, natomiast wymaga zabezpieczenia przed zamarzaniem możliwym podczas zaniku prądu. Montaż takiej pompy jest o wiele prostszy. Monobloki sprawdzą się zarówno w nowo powstałych domach, jak i przy wymianie źródła ciepła w domach już istniejących.

 

Split

To najpopularniejszy rodzaj powietrznej pompy ciepła. Główną zaletą tego rozwiązania jest podział na dwie jednostki- zewnętrzna i wewnętrzną. Najgłośniejsze elementy instalacji (sprężarka i wentylator) znajdują się na zewnątrz budynku, blisko ściany. Nie zajmuje dużo miejsca, ok. 1 . Jednostka wewnętrza jest mniejsza. Ważną zaletą tego rozwiązania jest odporność na zamarzanie instalacji. Pompa ciepła typu split nadaje się do modernizowanych budynków i do nowo powstałych.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła, jesteśmy tu by Ci pomóc.

Jakość i niezawodność

Używamy komponentów wysokiej jakości. Oferowane instalacje są dobrze i rzetelnie dobrane do potrzeb naszych Klientów.

Off-grid

Realizujemy różnorodne projekty energetyczne, także te niezależne od sieci. Mamy na naszym koncie instalacje Off-grid z magazynami energii, symulatorami sieci, agregatami prądotwórczymi. Wspieramy ideę niezależności energetycznej.

Zasilanie awaryjne i gwarantowane

Przerwa w dostawie energii nie musi być już dłużej uciążliwością. Dostarczamy systemy zasilania awaryjnego EPS – zarówno generatory spalinowe jak i inwertery z magazynami energii – wszystko dostosowane do potrzeb.

Zarządzanie energią SMART ENERGY

Wyprodukowanie odpowiedniej ilości energii to jedno zagadnienie. Innym zagadnieniem jest jej wykorzystanie. Coraz większym problemem staje się oddawanie energii do sieci. Koniecznym krokiem jest wprowadzenie systemów zarządzania energią, które zmagazynują produkowaną energię, w postaci elektrycznej oraz cieplnej – podgrzeją ciepłą wodę użytkową, ogrzeją lub schłodzą dom, naładują samochód elektryczny itp. 

Sprawdź nasze oferty

Współpracujemy

Logowanie

Nazwa użytkownika lub adres e-mail *
Hasło *