energosfera spacer min — kopia min

Energosfera – Evolive na wielkim otwarciu!

Spis treści

ENERGOSFERA, czyli Innowacyjny Ośrodek Turystyki Edukacyjnej i Biznesowej to wyjątkowe miejsce które łączy naukę o wszechświecie z wiedzą o nas samych. To miejsce szkoleniowo-rekreacyjne, dzielące się z nami zarówno odkryciami jak i osiągnięciami współczesnej nauki. Od fizyki kwantowej – poprzez oddziaływania kosmiczne i fale – poprzez zjawiska kosmiczne które możemy zobaczyć na żywo przez teleskopy w Obserwatorium. Energosfera współpracuje ze znaną na całym świecie organizacją NASA. Największą niewiadomą jesteśmy my sami, a spragnieni wiedzy odnajdą również cenne wskazówki dotyczące kwestii kim jesteśmy i czym jest świadomość.

 

Energosfera – projekt na planie galaktyki ORIONA

Wykonanie tego miejsca jest równie niezwykłe, co jego pomysł – zbudowane zostało na planie złotego podziału oraz spiralnej galaktyki ORIONA.

energosfera makieta, plan, zdjecie z gory

Na terenie obiektu znajduje się obserwatorium astronomiczne, kopułowe budynki wykładowe poświęcone tematyce dźwięku, światła oraz grawitacji, a także salon edukacyjny wirtualnej rzeczywistości. W Energosferze każdy punkt programu i każda wystawa wnosi nową, przystępnie podaną i poukładaną wiedzę. W północnej części Energosfery znajduje się strefa relaksu z sauną, jacuzzi, komorą floatingową oraz restauracja ze zdrowym, regionalnym jedzeniem. To miejsce nie tylko dla spragnionych wiedzy, ale także osób chcących odpocząć w miejscu innym niż wszystkie. Każdy może wykupić nocleg w kopule mieszkalnej, a dzień spędzić wypoczywając przy stawie lub korzystając z atrakcji Energosfery.

 

Źródła odnawialnej energii w Energosferze – instalacja fotowoltaiczna

Wszystkie budynki zasilane są energią odnawialną. Na budynku restauracji znajduje się instalacja fotowoltaiczna hybrydowa o mocy 15 kWp zaprojektowana i zrealizowana przez firmę Evolive Technologies. Instalacja została zbudowana z innowacyjnych paneli Bauer, które wykorzystują technologię bifacjalną do produkcji dodatkowej energii ze światła padającego na spodnią część panelu. Dzięki technologii glass-glass panele te są bezpieczne i niepalne.

energosfera fotowoltaika, panele fotowoltaiczne 2 min

energosfera fotowoltaika, panele fotowoltaiczne min

 

Turbina wiatrowa

Odwiedzający Energosferę goście mogą z bliska obejrzeć turbinę wiatrową, która jest jedną z atrakcji ośrodka. Instalacja pracuję w systemie off gridowym, czyli niezależnie od sieci energetycznej. Odwiedzający mogą przejść się tarasem widokowym aż do dachu budynku i z bliska obejrzeć pracę turbiny wiatrowej.

energosfera wiatraki elektrownie wiatrowe

 

Pomysł i realizacja

Pomysłodawcą i realizatorem Energosfery jest Tomasz Wasik, którego celem i marzeniem było zbudowanie miejsca, które będzie pobudzać wyobraźnie, pomoże odkryć młodym ludziom pasję i swój własny potencjał.

evolive technologies zespół min
Zespół Evolive Technologies z realizatorem ENERGOSFERY Tomaszem Wasikiem.

ENERGOFSERA to innowacyjny obiekt, którego architektura pobudza do refleksji, a każdy pomysł jaki spotykamy w środku to osobna historia i początek nowej przygody zarówno dla dorosłych szukających ucieczki od trudów dnia codziennego, jak i poznających świat dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do powstania tak wspaniałego i inspirującego miejsca!

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Email

Logowanie

Nazwa użytkownika lub adres e-mail *
Hasło *