Skąd prąd?

Przegląd rozwiązań

Podstawowym dla nas źródłem energii jest fotowoltaika. Z uwagi na elastyczność tego rozwiązania i dużą podatność na zamianę energii elektrycznej w inną postać. Prawdziwy potencjał ujawnia się jednak w momencie połączenia kilku rozwiązań.

Promieniowanie słoneczne docierające do ziemi nie jest stałe a blokowane przez przepływające chmury potrafi zmieniać się w ciągu kilkunastu sekund. Niedogodnością instalacji fotowoltaicznych 1-szej generacji była produkcja energii bez możliwości przechowania oraz inteligentnego nią zarządzania. Energię generowaną w trakcie słonecznego dnia wykorzystywano w gospodarstwie jedynie w niewielkiej części. Reszta w postaci nadwyżek była oddawana do sieci. Niewielka autokonsumpcja i oddawanie energii do sieci przez wielu użytkowników w tym samym czasie powodowało przekraczanie parametrów nominalnych sieci. W najgorszym przypadku prowadziło to do wyłączania falownika oraz całkowitego zatrzymania produkcji prądu.

Jednym z nieuniknionych kroków jest więc zmagazynowanie wytwarzanej energii. Może ona być przechowana w różnych postaciach. 

W ostatnich latach nastąpił niesłychany rozwój systemów magazynowania energii oraz rozwiązań sterujących zarządzaniem energią. W domu, gospodarstwie rolnym lub zakładzie przemysłowym. Taki system maksymalizuje konsumpcję własną poprzez uruchamianie dodatkowych odbiorników w momencie szczytowej produkcji w dzień. Jeśli nadal energii jest więcej niż możliwości jej wykorzystania zostaje ona zmagazynowana w akumulatorach. Dodatkowo zmniejsza to również zapotrzebowanie na pobór energii z sieci w nocy czy w czasie pochmurnego dnia gdy instalacja fotowoltaiczna nie pracuje lub pracuje mniej wydajnie. Sieć nie jest przeciążana a falownik oraz cała instalacja fotowoltaiczna pracują bez wyłączeń. Maksymalizuje to produkcję energii z naszej instalacji a co za tym idzie daje szybszy zwrot z inwestycji.

Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie fotowoltaiki z innym źródłem energii np. z wiatrem. Jest to bardzo korzystny tandem. Energia wiatru jest dostępna całą dobę niezależnie od światła słonecznego. Ponadto jesienią oraz zimą dzień staje się krótszy. Gdy dodamy do tego pochmurne dni, one jeszcze bardziej ograniczają docierającą do nas ilość światła. Jest to jednak okres w którym nie brakuje wiatru. Synergia tych rozwiązań wydaje się wręcz idealna.

Połączenie energii słonecznej, siły wiatru oraz systemów magazynowania energii poprzez inteligentny system zarządzania daje fantastyczne rezultaty. Pozwala na komfortowe korzystanie z wielu urządzeń elektrycznych równocześnie bez obaw o zanik energii w sieci. A to już pełna samodzielność i niezależność od zmian cen. Czyli pełny system wyspowy potocznie w branży nazywany offgirdem! 

Wiarygodny partner

Zaufanie Klientów to dla nas największa motywacja

Sprawna pomoc

Oferujemy skuteczne wsparcie posprzedażowe

Innowacyjność

Cały czas się rozwijamy i zdobywamy wiedzę

Sprawdź nasze oferty

Porozmawiajmy!

Powiedz nam czego potrzebujesz, a my:

Współpracujemy

Logowanie

Nazwa użytkownika lub adres e-mail *
Hasło *